Як захистити свій комп’ютер від вірусів, який антивірус кращий, як максимально ефективно провести лікування вірусів – ці питання турбують кожного користувача комп’ютера. У нашій статті ми постараємося дати вам відповіді на всі ці питання.
Найбільш популярні антивіруси
Перші програми для лікування вірусів з’явилися практично відразу після появи перших комп’ютерних вірусів. Разом із збільшенням кількості шкідливих програм і появою більш складних вірусів, розвивалися і антивіруси. Сучасні антивіруси можуть виявляти десятки тисяч вірусів. Зараз розробкою антивірусів займаються великі компанії з величезним штатом співробітників. До прикладу, в «Лабораторії Касперського» число співробітників перевищує цифру в 1800 чоловік.
Антивірусною програмою (антивірусом) називається програма, основним призначенням якої є виявлення шкідливих програм, видалення їх, лікування заражених (модифікованих) файлів, а також запобігання зараження файлів і ОС.
Практично всі антивіруси однакові за своєю структурою. Зазвичай в основу антивірусних програм входить:
- Ядро
- Сканер
- Монітор активності
- Модуль оновлення
Методи виявлення вірусів:
Виявлення вірусів зазвичай відбувається або при скануванні файлів для пошуку відомих вірусів, описаних у антивірусної базі, або при виявленні підозрілої поведінки будь-якої з програм. Як правило, ці методи виявлення вірусів реалізовані окремими модулями.
У першому випадку антивірус, скануючи файл, звіряється з антивірусними базами, складеними виробником антивіруса. Якщо якась ділянка коду файлу відповідає коду вірусу описаного в базі, антивірус пропонує виконати наступні дії:
- Видалити знайдений заражений файл.
- Заблокувати доступ до цього файлу.
- Відіслати інфікований файл в карантин (для недопущення подальшого розповсюдження вірусу).
- Виконати лікування зараженого файлу (спробувати видалити тіло вірусу з файлу).
- Попросити виконати лікування або видалення після перезапуску системи, якщо в даний момент це неможливо.
У другому випадку антивірус простежує поведінку всіх програм. Якщо програма намагається виконати якесь підозріле дію – вона блокується. Антивірус інформує користувача про підозрілу поведінку програми.
Такі превентивні методи виявлення вірусів дають можливість протистояти новим вірусам, які ще не описані в антивірусних базах.
Однак, деякі антивіруси дають цьому методу першорядне значення, часом залякуючи і заплутуючи користувача занадто великою кількістю повідомлень про підозрілу поведінку програм.
Для того щоб антивірус був максимально ефективний при виявленні і лікуванні вірусів, він повинен мати можливість своєчасно оновлюватися (зазвичай через Інтернет).
Немає сенсу ставити на один комп’ютер кілька антивірусів. Через постійне підвисання це зробить роботу за таким комп’ютером просто неможливою.
Немає сенсу ставити на один комп’ютер кілька антивірусів. Через постійне підвисання це зробить роботу за таким комп’ютером просто неможливою.
На сьогоднішній день існує величезна кількість антивірусних програм. Вони сильно розрізняються і за ціною, і за функціоналом. Є навіть безкоштовні антивіруси з непоганими можливостями.
Найбільш популярні антивірусні програми
Антивірус Касперського
Ця антивірусна програма включає в себе всі основні інструменти щодо захисту вашого ПК від вірусів. Є потужним антивірусом, чия надійність перевірена мільйонами користувачів по всьому світу.
Eset NOD32
Прекрасний програмний продукт. Забезпечує надійний захист комп’ютера від вірусів, практично не знижуючи продуктивності роботи ПК. Пропонуються рішення в сфері інформаційної безпеки як для домашніх ПК, так і для серверів і робочих станцій компаній будь-якого масштабу.
Symantec Norton Anti-Virus
Антивірусна програма Norton AntiVirus від компанії Symantec є одним з найбільш популярних антивірусних засобів у світі. Антивірус автоматом видаляє шкідливі програми, не створюючи перешкод у роботі користувача. Norton AntiVirus успішно протистоїть найсучаснішим spyware-і adware-програм.
Dr. Web
Хороший антивірус російського походження. Один з кращих антивірусів саме для лікування комп’ютера від вірусів. Більший у порівнянні з іншими антивірусами відсоток не видалених, а повернутих у споконвічний «здоровий» стан файлів.
Avast! Professional Edition
Непогана повнофункціональна антивірусна програма від чеської компанії ALWIL Software. Дозволяє детально налаштувати параметри користувача системи безпеки. Забезпечує хорошу надійний захист від вірусів і шпигунських програм.
Panda Antivirus
Один з кращих варіантів антивіруса для домашнього ПК. Володіє самим простим і інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Як обіцяють виробники, ви просто встановлюєте продукт і забуваєте про віруси, програми-шпигунів, руткітів, хакерів, онлайн-шахраїв і крадіжці конфіденційної інформації.
McAfee VirusScan
Продукт McAfee VirusScan здійснює сканування файлових серверів і робочих станцій як за розкладом, так і за запитом користувача. Антивірус здатний виявляти і знешкоджувати віруси-трояни і програми-черв’яки. Крім того, системні адміністратори отримують можливість привласнювати програмам і процесам ту чи іншу ступінь пріоритетності. Відповідно до встановленого пріоритету вони і будуть скануватися антивірусом, що дозволяє економити ресурси корпоративних мереж.
Avira AntiVir
Популярний німецький антивірус. Може бути, саме тому AntiVir завжди відрізняли незмінна якість роботи і ефективність протистояння новим вірусам. Антивірус невимогливий до системних ресурсів, відрізняється високою швидкістю сканування і гарною якістю знаходження і лікування вірусів.
Лікування вірусів
За умови, що у вас стоїть одна з найбільш популярних антивірусних програм з останніми антивірусними базами, вбудований монітор активності повинен сам справно сигналізувати про небезпеку зараження. Але вірогідність зараження вірусами, на жаль, є завжди. Якщо ваш комп’ютер почав працювати з незрозумілими «глюками», постійно пригальмовує, сам перезавантажується, і т.п. – Запустіть сканер перевірки комп’ютера на віруси. В ідеалі таку перевірку потрібно робити раз на місяць незалежно проявляються якісь «симптоми» вірусного зараження, чи ні.
Дуже часто звичайне повне сканування цілком успішно справляється з завданнями виявлення і лікування вірусів. У деяких випадках антивірус може попросити перезавантаження.
Але іноді антивірус не може впоратися з якимось новим вірусом у звичайному режимі. Проведіть лікування вірусів в безпечному режимі. А в ідеалі, якщо є можливість, приєднайте вінчестер з зараженого комп’ютера на інший ПК і перевірте його там. Або завантажитеся поза системою, припустимо, з завантажувального диска. У цьому випадку не відбувається автоматичного завантаження шкідливих програм, які запускаються разом із системними службами при запуску операційної системи на зараженому ПК.
При скануванні ПК поза системою дуже добре зарекомендувала себе безкоштовна утиліта Dr.Web CureIt! Подібні утиліти є також і у McAfee, і у Касперського.
Іноді, в особливо складних випадках може допомогти тільки ручне видалення вірусу. Для цього зробіть пошук за назвою вірусу в інтернеті. На кожний вірус достатньо інформації щодо його лікування.
Іноді, в особливо складних випадках може допомогти тільки ручне видалення вірусу. Для цього зробіть пошук за назвою вірусу в інтернеті. На кожний вірус достатньо інформації щодо його лікування.
Не відкривайте невідомі інтригуючі посилання, перевіряйте незнайомі носії інформації, не заходьте сайти, про які є інформація, що вони заражають комп’ютери, т.п. Ці прості дії значно полегшать життя вашому антивірусу.
0 коментарі:
Дописати коментар