Стара добра гра “Чу-Ва-Чі” (“Камінь-Ножиці-Папір”), як ми звикли думати, побудована на чистому везінні (чи випадковості). Але якби це було так, грати в неї було б не так цікаво. Але люди, на жаль(чи на щастя), дуже передбачувані істоти. І якщо ви знаєте секрет, ви можете керувати не тільки людьми, а їхнім життям.
За словами Грема Уокера, гравця-ветерана і організатора 5-ти Всесвітніх Чемпіонатів по цій грі, у вас є кілька способів виграти. Перший – примусити опонента не грати певною фігурою (наприклад, Папером) або ж певним чином впливати на його вибір – це другий спосіб. В обох випадках найголовніше полягає у вмінні маніпулювати так, щоб ваші супротивники навіть не здогадувалися про це.
Камінь
Досвідчені гравці говорять, що новачки схильні показувати «Камінь». Уокер припускає, що це тому, що психологічно вони хочуть здатися сильнішими в очах супротивника. Запам’ятайте, що «Камені – це для новачків» і якщо ви граєте з новобранцем, для перемоги вам достатньо показати «Папір».
З більш досвідченими гравцями такий номер не пройде – навряд чи вони відразу ж покажуть камінь. Тому, можливо, вам варто показати «Ножиці». Такий хід або поб’є «Папір», або буде нічия з «Ножицями».
Подвійні неприємності
Якщо ваш противник повторив один і той самий жест вже два рази поспіль, він навряд чи стане повторювати його ж втретє. Люди не люблять бути передбачуваними.
Ваш супротивник двічі підряд показав «Ножиці»? Значить виключаємо цей жест і наступним буде або «Камінь», або «Папір». У цьому випадку вам краще показати «Папір» – ви або поб’єте «Камінь» і виграєте, або буде нічия.
Фокуси розуму
Ви можете впливати на свідомість опонента під час простого обговорення гри перед її початком. Спробуйте повторювати потрібні вам жести під час жестикуляції при розмові. Людська підсвідомість дуже чутлива до міміки і жестів, тому ваш співрозмовник буде реагувати на ваші жести навіть не підозрюючи цього.
Цей трюк може спрацювати через схильність людей до наслідування собі подібним. Дослідження реакцій гравців під час останнього чемпіонату «Камінь-Ножиці-Папір» в 2011 році показали, що гравці найчастіше повторювали останній рух свого опонента.
Таким чином, якщо ви покажете своєму противнику перед початком гри жест – це може спрацювати, але тільки один раз. Якщо ви скажете, що збираєтеся показати «Папір», ваш супротивник буде думати, що ви сказали це спеціально і не збираєтеся показувати цей жест. Значить він точно не вибере «Ножиці» (які б’ють «Папір»), а вибере «Камінь» або «Папір». В результаті, якщо ви виконаєте свою обіцянку, то або виграєте, або знову буде нічия.
Отже, виявляється, що ця дитяча гра не така вже й проста, як здається на перший погляд. Особливо, коли в неї грають дорослі.
0 коментарі:
Дописати коментар