Нові статті
Loading...
неділя, 20 квітня 2014 р.

Як просто захиститися від комарів

19:47
Одними з найбільш набридливих і неприємних комах на землі є комарі. Вважається, що комар звичайний (Culex pipiens) живе скрізь, де є люди, окрім Антарктиди. Причому, з’явився він давно – за деякими даними, близько сорока мільйонів років тому. Відомий факт, що комарі-самці не кусаються. Це пов’язано з тим, що у них недорозвинені щелепи. Так що вони харчуються нектаром квіткових рослин, а кусають нас виключно самки. Причому, кожна відкладає до 150 яєць кожні 2-3 дні. І приблизно через тиждень вже можна “знайомитися” з дорослим комаром.

Як захиститися від комарів

Можна, звичайно, бігати за кровососами з газетою або тапочками, можна перед сном збирати комарів пилососом. Однак це – не найкращі методи. Пропонуємо вам інші більш дієвіші методи захисту від комарів.

Москітні сітки

Це- найкращий спосіб захиститися від комарів, оскільки навіть при відкритому вінки сітка стає перешкодою для попадання кровожерливих комах у приміщення. Москітні сітки поділяються на 4 види:
Москітні сітки1. Каркасна москітна сітка. Кріпляться на зовнішню сторону вікна. Легко знімаються зсередини і так само ставляться. Така сітка не займає багато місця і при потребі легко миється.
2. Штокові сітки. Такі сітки схожі на каркасні сітки, тільки мають інший спосіб установки. Вони кріпляться до внутрішньої частини рами вікна. Штокові сітки захищені від крадіжки, оскільки не знімається зовні.
3. Рулонні москітні сітки. Даний вид сіток дорогий, але дуже зручні. Встановлюються у віконний отвір. Мають рулонний механізм відкривання і закривання. Зручно і практично. Зверху кріпиться короб з якого сітка розгортається і згортається. При розгортанні сітки вона рухається вздовж вікна по металевих напрямних та фіксується внизу за допомогою спеціального кріплення.
4. Москітні двері. Повноцінні двері проти комарів, що встановлюється зовні балконного блоку. Дороге, але це єдине рішення для ізоляції балконних дверей від комарів.

Хімічні засоби для боротьби із комарами.

Всі відомі хімічні засоби проти комах можна розділити на дві групи.
Фуміганти(від латинського fumigo – обкурювати), рідкі, тверді і газоподібні хімічні препарати, що вбивають комах.
На прилавках магазинів найчастіше можна побачити фуміганти двох типів – піротехнічні (димить спіраль, наприклад) і електрофумігатори (електронагрівальний апарат і пластиною, які просочена шкідливим для комах речовиною).
Димлячі спіралі зараз дуже популярні. Вони ідеально підходять для дачних будинків, де не підведено електрику, на риболовлі або пікніку.
Принцип дії електрофумігаторів досить досить простий: в маленькому пристрій, що включається прямо в розетку, нагрівається картонна пластинка, просякнута речовиною для знищення комарів. Часто у магазинах можна знайти також рідинні електрофумігатори. Вони діють, схоже, лиш із тією різницею, що нагрівається стержень, опущений в балончик діючою речовиною, яка під дією тепла випаровується і знищує комарів. Ефективність і швидкодія електрофумігаторів залежить від площі кімнати. Якісний фумігатор розрахований на площу приблизно 12 квадратних метрів. Якщо приміщення більше, доведеться включити декілька приладів.
Репеленти (від латинського repello – відштовхувати, відганяти) – вони просто відлякують кровососів.
Репеленти теж бувають різні: раніше використовувалися тільки рідини, а тепер на ринку існують креми, лосьйони, гелі, просочені різними засобами серветки, олівці та аерозолі.
Як репелентів зазвичай використовують ефіри, спирти, ефірні масла. Механізм дії цих препаратів різний. Одні репеленти, випаровуючись, подразнюють органи нюху комах і вони вже не так охоче вас атакують, інші роблять поверхню вашої шкіри непривабливою для комарів, треті мають запах, який не люблять комарі. Репеленти наносять на шкіру, одяг, волосся, щоб під час прогулянки або роботи на городі комарі навіть близько не сміли підлітати. Тривалість дії репелентів, нанесених на шкіру, становить лише кілька годин (2-3 години). Креми забезпечують більш тривалий захист, ніж інші репеленти.
Якщо ви дбаєте про власну безпеку, не зайве буде врахувати і те, де ви збираєтеся застосовувати куплене засіб. І в цьому, власне, істотна різниця між фуміганту і репелентами.
У квартирі або в кімнатах дачного будинку краще вбити комарів фумігантів і закрити вікна і двері сітками, палить спіраль має сенс застосовувати на відкритих просторах: у закритому приміщенні вони можуть бути небезпечні. Репелентами потрібно захищатися від комарів на прогулянці або пікніку. Однак, якщо погода спекотна, градусів 28-30, то можете не обливати себе гвоздиковим маслом – при такій температурі навіть комарі не кусаються.
Хімічні засоби боротьби із комарами завжди шкідливі. Тому вирішуючи, що вибрати з перерахованих коштів, передусім задайтеся питанням: а це не шкідливо? За спостереженнями фахівців, 12% громадян не переносять речовин, які містять засоби боротьби з комарами. На ринку чимало підробок, у яких отруйна речовина не проходить ніяких тестів і перевірок, та й чисто технічні характеристики приладів залишають бажати кращого. Тому купуйте засоби проти комарів тільки у надійних пунктах продажу.

Народні методи захисту від комарів

1. Рослини. Якщо у вас є балкон, на якому ви можете поставити горщики з квітами, нехай серед них будуть базилік і пижма. Їх запах відлякує комарів.
2. Ефірні масла. Це масло апельсина, кедра, лаванди, чайного дерева, герані, гвоздики, м’яти, чебрецю. Їх можна додавати в аромолампу; у воду і розбризкати по квартирі; в масло-основу або крем для рук і нанести на відкриті ділянки тіла перед тим, як виходити на вулицю. Тільки переконайтеся, що у вас немає на це масло алергії. Щоб ці засоби були ефективними, їх потрібно наносити на тіло раз на дві години.
3. Ванільний екстракт, бажано натуральний. Просто нанесіть на зап’ястя, шию, ліктьові згини і під колінами.
4. Листя деяких рослин. Запах розтертих листків полину, чебрецю, меліси і лимонника також відлякує комарів.
5. Часник. Не дуже приємно пахне, зате дієвим засобом захисту від комарів комарами.
6. Дим від вогнища. Дим від багаття буде більш ефективним, якщо підкинути туди соснові гілки і шишки.
7. Світле вбрання. На прогулянку одягайте одяг світлих тонів. На темну та яскраву тканину комарі сідають більш охоче.

Схожі статті :

0 коментарі:

Дописати коментар

 
Підвал сайту