Нові статті
Loading...
неділя, 20 квітня 2014 р.

Як грати в Мафію

19:53
Гра Мафія – це захоплююча рольова гра для групи людей, що зібралися разом. У гру “мафія” грають від 10 людей. При меншій кількості гравців мафія практично завжди перемагає. Якщо компанія велика варто подумати про додаткових персонажів, щоб додати грі динаміку.
Мета гри “мафія” для мирних жителів вичислити і вбити мафію, для мафії – перестріляти всіх мирних.

Завязка гри Мафія

Жителі міста, знесилені від розгулу мафії, приймають рішення ппосадити у в’язницю всіх мафіозі до єдиного. У відповідь мафія оголошує війну до повного знищення всіх мирних жителів.
Якщо говорити коротко, то гра Мафія дуже проста. Всі учасники стають мешканцями якогось міста і борються з мафією, яка захопила їх місто. Проблема, однак, у тому, що мафія ховається безпосередньо серед мирних мешканців. Вдень мафіозі нічим не відрізняються від простих громадян – вони так само, як і всі, цілеспрямовано виступають за чистоту свого міста і на словах готові знищити мафію. І тільки коли на місто опускається ніч, мафіозі дістають свої пістолети, виходять у місто і вбивають мирного жителя – щоночі по одному.
Гра Мафія розвиває здібності та навички, необхідні для ефективної взаємодії з навколишнім світом: логіка, спостережливість, уміння розпізнавати брехню, ораторське мистецтво, стресостійкість, лідерські якості, навички прийняття рішень.

Як грати в “Мафію”

Ведучий ретельно перемішує карти і дає всім іншим витягнути одну карту колоди. Отримавши карту, необхідно непомітно для інших гравців подивитися на неї і покласти в кишеню. Можливо: Після тасування колода передається по колу, кожен дістає одну карту і передає далі. Мінус – можуть впасти карти. Якщо карти м’яті чи з різною сорочкою, ведучий може перед роздачею попросити гравців закрити очі, після чого гравці ховають карти в кишеню або під себе.
Далі карти кладуться на стіл, ховаються по кишенях, або гравець сідає на свою карту. Мінус – коли карти лежать на столі, гравці їх часто плутають. Якщо на карті сидіти, вона мнеться і далі її легко видрізнити від інших карт.
Багато гравців, опиняючись в мафії, програють в момент роздачі, якщо за ними спостерігають. Недосвідчені гравці й новачки, отримуючи мафіозну карту, радіють – «не треба вичисляти, хто чесний, а хто мафія – вбиваю всіх підряд». За їхньою радістю можна розпізнати приналежність до мафії . Досвідчені гравці не показують радості, але часто мають які-небудь звички – опиняючись в мафії, починають: гойдатися на стільці, потирати руки, чесати потилицю, беруть що-небудь зі столу і починають жувати.

Гра мафія. Перша ніч

Ведучий (зазвичай один з досвідчених гравців) цікавиться, чи всі подивилися свої карти. Далі командує:
  • Настає ніч (всі гравці закривають очі),
  • Мафія прокидається і знайомиться (всі гравці, яким випала честь грати за мафію відкривають очі і запам’ятовують свою “команду”).
  • Мафія засинає. (Всі закривають очі).
  • Настає ранок, всі прокидаються. (Всі відкривають очі)
  • Отже, панове, у нас в місті завелася мафія!
В першу ніч мафія зобов’язана прокидатися, щоб познайомитися. Той, хто не прокинувся, порушує правила гри – далі при обговоренні вдень члени мафії будуть опиратися на некоректні дані. Знайомитися необхідно максимально обережно і беззвучно.
Один з варіантів для мирних жителів (для початківців) наступний – це сидіти як можна тихіше і слухати, хто і де ворушиться, чи скриплять стільці, ліжка, не хрумтить чи чиясь шия у пошуках друзів. Але це не гра на кращий слух, не забороняється шуміти, ворушитися і навіть розмовляти – пояснивши: «Це я уві сні…». У критичних ситуаціях – чесних на 1-2 більше – оптимальний варіант – сидіти тихо.
Те, як ведучий говорить в першу ніч – одна з тем обговорення на перший день. Тому краще не крутити головою з боку в бік під час розмови – якщо ти в мафії. Втім, можна завжди сказати, що крутив головою спеціально.

Гра мафія. Перший день

Гравці обмінюються інформацією: про реакцію на роздачу карт, як вів себе ведучий, що було чути вночі, як змінився настрій гравців за ніч. Бесіда може проходити будь-яким способом: «Тільки він один в окулярах – значить мафія». «Вона всю ніч ворушилась». «Вася вночі пив чай і не облився – значить мафія». Як мирні жителі, так і мафія, для переконання інших гравців у своїй правоті можуть використовувати чесні і нечесні аргументи, як правдиву, так і неправдиву інформацію. У перший день легко розкусити починаючих гравців – мафіозі, зрадівши при роздачі або незручно розташувшись вночі вимушені шумно знайомитися. Досвідчені гравці, опинившись в мафії разом, після першої ночі іноді починають весело сміятися, сподіваючись легко виграти – це їх і викриває. Часто вбивають в перший день єдиним поривом: досвідчений гравець довго тримає руку піднятою за будь-кого, вмовляючи всіх убити даного гравця.
Голосування – це процес, коли живі грають піднімають руки за те, щоб посадити кого-небудь у в’язницю. Руки тримають від 5 секунд і більше. Якщо гравець посаджений у в’язницю – більше половини гравців тримали руки за нього більше 5 секунд, він не має ніякого «останнього слова». Якщо ж його вигуки переконають частину гравців опустити руки – то він може говорити «останнє слово», а може і не говорити. «Останнє слово» не є частиною гри, це один із способів в процесі обговорення зберегти собі життя. Після голосування гравець відкриває свою карту, чим обговорення закінчується. Гравці намагаються запам’ятати, хто голосував за і проти. Якщо мирний чесний, то ті, хто його посадив – під підозрою, якщо мафіозі – то підозрюються ті, хто не голосував.

Гра мафія. Подальші події

Ніч. Ведучий оголошує: «Всі заснули. Прокинулася мафія і вибирає жертву ». У цей час мафіозні гравці радяться поглядами і показують, наприклад, пальцем, кого вбити. Або головний показує по черзі на сплячих, а мафія махає ствердно головою. Мафія намагається вбити найбільш досвідчених гравців, які можуть вичислити її членів, або тих, хто дуже переконливо говорить і кого важко посадити вдень, тих, хто висловлював підозри на адресу мафіозі в попередній день. Втім, для цікавої гри в рівному складі зазвичай не вбивають досвідчених гравців – так роблять початківці мафіозі, тому їх потім легко знайти. Той, хто висловлював підозри, убивається не завжди – перед ніччю вони кажуть: «Ну, все. Я вирахував мафію – це ти, ти і ти. Тепер цієї ночі мене вб’ють». Тому його залишають в живих. Оптимальний варіант – це вбити комісара. Можна також вбити члена мафії (зазвичай в некритичній ситуації), коли всі впевнені, що він належить до команди мафії, і його точно вб’ють вдень. Ведучий вночі намагається не говорити, весь час спостерігаючи за мафією, щоб її не видати. Гравець вважається вбитим вночі, якщо всі члени мафії згодні. Вночі мафія зобов’язана домовитися, кого вони власне виводять своїм пострілом з гри.
Ранок. Ведучий оголошує: «Мафія вибрала свою жертву. Мафія заснула. Прокинувся комісар ». Прокидається комісар і вибирає, кого перевірити. Можна перевірити тільки одного гравця. Комісар вказує на кого-небудь. Ведучий мовчки киває: «Так, мафія», або махає головою: «Ні, мирний». Якщо комісара цієї вночі вбито, ще до його перевірки ведучий показує схрещені руки – це означає, що комісар убитий, але комісар все одно має право перевірити одного гравця. Якщо комісар показує на гравця, а той тільки що убитий, то ведучий теж показує схрещені руки – «труп» не може бути чесним чи мафією. Комісар перевіряє гравців, що викликають у нього найбільші підозри, або абсолютно чесних, щоб було зрозуміло, на кого спиратися при обговоренні. Якщо гра йде позакомандним, граючим особисто за себе маньяком, то на питання комісара ведучий крутить пальцем біля скроні, показуючи, що гравець, який перевіряється – «маньяк».
День. Ведучий говорить: «Комісар перевірив. Все з’ясував. Заснув. Усі прокинулися. І тільки Петя не прокинувся. І був Петя мирним жителем». Карта вбитого розкривається. Якщо комісар убитий вдень, то згодом ведучий пропускає ранок комісара. У другий і всі наступні дні є величезна кількість інформації: хто і коли за кого голосував, що відбувалося і кого вбили вночі, хто як себе вів, кого перевіряв комісар, скільки залишилося мафіозі. Гравці намагаються скласти ланцжок: «Якщо Михайло у мафії, то хто ще? Іван і Марійка ». Всі складають свої списки підозрюваних. Відбуваються голосування, коли гравці не набирають половини голосів. Складаються списки для голосування (усні) – типу: «Були запропоновані Алла, Петро, Іван. Голосуємо за Аллу».

Персонажі гри Мафія

Основні персонажі
  • Ведучий – зазвичай, ним стає перший “вбитий”, в першу ніч роль ведучого бере на себе будь-який з гравців.
  • Мирні жителі;
  • Мафія;
  • Комісар Каттані.
Додаткові персонажі
  • Маньяк – виступає сам за себе, кожну ніч вбиваючи одного з жителів міста. Може перемогти, тільки якщо залишиться один;
  • Комісар, що стріляє – у разі, якщо його перевірка виявилася успішною (тобто, перевірений житель не відноситься до мирних) вбиває його;
  • Шериф – грає за мирних. Вночі може вбити будь-якого гравця, але може і не робити цього;
  • Адвокат – підкуплений мафією адвокат. Так само, як і комісар, може вночі дізнаватися статус одного гравця. При цьому захищає мафію;
  • Реаніматор – може врятувати від смерті одного з жителів міста. Прокидається останнім. Ведучий показує, хто вбиті, і він, за власним вибором, реанімує вбитого чи ні;
  • Доктор – діє так само, як і реаніматор, але врятований ним житель наступний день проводить у комі – може тільки говорити, або вдень доктор намагається зрозуміти, кого з гравців вночі мафія захоче вбити. Вночі доктор лікує вибраного навмання гравця. Вдень не оголошується, кого саме вилікував лікар.
  • Дівчинка – проводить ніч з одним з жителів містечка, заважаючи йому при цьому виконувати свою спецфункцію. Відноситься до мирних жителів;
  • Свідок – стежить за одним з жителів міста і в разі його смерті бачить його вбивцю;
  • Суддя – може врятувати засудженого до вироку;
  • Хохол – “кумує”. У разі своєї смерті, тягне за собою і “кума”;
  • Якудза – окремий мафіозний клан. Якудза не знає, хто належить до мафії, а мафія не знає, хто якудза. Кожен клан грає сам за себе і перемагає в тому випадку, якщо гравців даного клану залишилося більше, ніж інших гравців;
  • Ніндзя – один з якудза, “невидимий” для перевірки комісаром. Комісар, перевіривши його, побачить “чесний житель”;
  • Камікадзе – один з якудза, націлений тільки на пошук комісара. Якщо його спецвибір потрапляє на комісара – гине разом з ним;
  • Самурай – справжній японський лицар, готовий нього;
  • Безсмертний – мирний, вночі абсолютно невразливий. Головне в цій ролі – дати зрозуміти, що ви – чесний, і не дати убити себе вдень;
  • Перевертень – роль досить підступна і неоднозначна. Поки будь-який з кланів мафії живий, ви повинні сидіти тихо, як миша, поступово вичисляючи ролі співгравцій, але як тільки одного із мафії вбивають, найближчої ж ночі Мафією стаєте ви, набуваючи всі функції цієї ролі. Треба тільки, звичайно, благополучно дожити до цього зоряного часу.

Схожі статті :

0 коментарі:

Дописати коментар

 
Підвал сайту