Перше питання, яке може виникнути у простого обивателя, може полягати в тому, щоб зрозуміти, навіщо знати, як зробити в домашніх умовах мило. Дійсно, в сучасному магазині, часто навіть не спеціалізованому, покупцеві запропонують просто неймовірний вибір мила самих різних форм, кольорів, з різними запахами та домішками у вигляді кремів і скрабів. Але, як і в усьому іншому, приготоване своїми руками мило набагато приємніше у використанні, ніж куплене в магазині.
У цій ситуації можна в деякій мірі провести аналогію з пельменями. Зрозуміло, що в магазинах завжди є широкий асортимент самих різних пельменів з різною начинкою безлічі виробників. Але, приготовлені вдома по старим бабусиним рецептам, вони завжди в сто разів будуть смачніше будь-яких, навіть самих елітних, але масового виробництва, виробів.
Тепер про те, як зробити в домашніх умовах мило. Відразу необхідно зазначити, що процес цей не настільки проблематичний і технологічно складний, як це могло б здатися недосвідченому людині на перший поверхневий погляд. На початковому етапі виробництва необхідно підготувати всі необхідні для процесу інгредієнти. Розглянемо найпростіший, можна сказати, класичний варіант для початківців миловарів. Для приготування знадобляться дитяче мило обов’язково без будь-яких добавок, гліцеринове мило, масла — оливкове і соняшникове (нехай це вас не дивує), а також бажано кілька видів ефірних масел з приємним для вас ароматом.
Далі розглянемо власне процес того, як приготувати мило. Перш за все необхідно приготувати основу, в якості якої буде використовуватися дитяче мило. Використовуючи велику тертку, необхідно натерти його і залити в якій-небудь металевої або скляному посуді окропом таким чином, щоб вода повністю покривала отриману стружку. Після даної процедури ставимо ємність на водяну баню із застосуванням максимально повільного вогню і чекаємо, поки стружка повністю не розчиниться. Цей процес займе, природно, деякий час. Втрачати його даром не варто — в цей період можна зайнятися прикрасою майбутнього шматка мила. Ось тут відкривається просто безмежне поле для творчості. З гліцеринового мила можна вирізати різного роду фігурки або просто приготувати стружку — це справа смаку і фантазії в питанні, як зробити в домашніх умовах мило. Результат творчості необхідно розкласти по формах, наприклад, дитячим, деякі використовують форми, призначені для випічки.
Особливу увагу варто приділити безпосередньо інгредієнтам, які будуть створювати, так би мовити, аромат мила. Тут можуть бути використані кокосова стружка, кава, ефірні олії та інші компоненти. Якщо ми говоримо про те, як самому зробити мило, то необхідно пам’ятати і про медичної складової, в першу чергу, про можливі алергічних реакціях шкіри на окремі компоненти.
Після того, як стружка дитячого мила розчинилася, можна заливати її за формами, після чого додавати в них інгредієнти, а також по кілька крапель оливкової олії, соняшникової олії та ефірних олій, які були заготовлені заздалегідь. Не варто турбуватися про можливу жирності шкіри від використання соняшникової та оливкової олій. Їх кількості вистачить лише для пом’якшення шкіри.
Таким чином, процес "як зробити в домашніх умовах мило" не є складним, доступний будь-якій людині і здатний, найголовніше, принести всім позитивні емоції від творчості, досягнення результату і можливості користуватися результатами власної праці. Успіхів вам у починаннях і творчих успіхів, як у праці, так і в особистому житті!
0 коментарі:
Дописати коментар