Нові статті
Loading...
субота, 7 лютого 2015 р.

Як прибрати запах з рота?

10:32
Запах з рота - неприємна проблема, про яку багато хто і не підозрюють, поки їм не скажуть про це оточуючі. На щастя, на сьогоднішній день існує безліч способів, що дозволяють позбутися від галитоза і повернути свіжість свого подиху.

Основні причини

Перш ніж з'ясувати, як прибрати запах з рота, розглянемо, що може послужити причиною його появи.

На думку стоматологів, дана проблема часто виникає через нальоту на язиці. Він утворюється, якщо люди не дотримуються регулярно правила гігієни, що призводить до розмноження в ротовій порожнині анаеробних мікроорганізмів.
Спровокувати неприємний запах можуть також продукти харчування, наприклад, такі як цибуля, риба або часник. Подібна їжа має специфічний аромат, який зберігається на кілька днів, причому вивести його досить складно навіть після чищення зубів.
Дієтичне харчування також може стати причиною несвіжого дихання. Воно часто призводить до дефіциту вуглеводів, в результаті чого відбувається викид в організм хімічних речовин. Оптимальне рішення в цьому випадку - замінити дієту правильним здоровим харчуванням.
Галітоз можуть викликати захворювання носоглотки і гортані, що супроводжуються гнійними виділеннями. Його розвитку сприяє ангіна, тонзиліт, гайморит, синусит, фарингіт, а також різні хвороби дихальних органів.
Тютюновий дим негативним чином впливає на слизову оболонку порожнини рота і може стати причиною появи в ній хвороботворних бактерій, що провокують смердючий аромат.
Часте вживання алкогольних напоїв сприяє розмноженню в ротовій порожнині мікроорганізмів, що в свою чергу несприятливо позначається на свіжості дихання.
Сухість у роті або ксеростомія теж нерідко призводить до галітозу. Пересихання в ротовій порожнині часто виникає вранці, так як в нічний час в організмі виробляється набагато менша кількість слини. Крім того, дане явище спостерігається у людей, які в силу свого діяльності змушені багато говорити: викладачі, адвокати, лектори. Іноді ксеростомія розвивається після прийняття будь-яких медичних препаратів або в літньому віці, коли робота слинних залоз стає вже не такою ефективною.
Стоматологічні захворювання є однією з найбільш поширених причин виникнення неприємного запаху. Якщо у вас є хвороби зубів і ясен, наприклад, такі як карієс або стоматит, слід обов'язково звернутися до стоматолога, для того, щоб уникнути посилення проблеми.
Захворювання шлунково-кишкового-тракту, нирок або печінки часто супроводжуються неприємним запахом з ротової порожнини. Однак до терапевта рекомендується звертатися тільки в тому випадку, якщо виключена ймовірність того, що несвіже дихання є наслідком зубних хвороб.

Способи усунення неприємного запаху

Гігієна ротової порожнини

Для того щоб уникнути виникнення даної проблеми, слід щодня, вранці і ввечері, ретельно чистити зуби і язик пастою, що має антибактеріальні властивості. Ефективно позбутися шкідливих мікроорганізмів і шматочків їжі допоможуть також ультразвукові щітки, зубні нитки і спеціальні ополіскувачі для порожнини рота. Крім того, рекомендується регулярно відвідувати стоматолога, який виконує професійне чищення зубів, для того, щоб запобігти появи нальоту, а також пародонтиту.

корекція раціону

Причиною несвіжого дихання може стати прийом їжі, багатої білком. Наприклад, досить велика кількість цієї речовини міститься в м'ясі. Тому вегетаріанці рідше стикаються з подібною проблемою, ніж люди, які часто вживають м'ясні страви. Уникнути неприємного запаху з ротової порожнини можна, злегка скорегувавши свій раціон, виключивши з нього гостру і жирну їжу і додавши якомога більше фруктів і овочів.

сольовий розчин

Якщо галитоз з'явився в результаті захворювань, пов'язаних з шлунково-кишковим трактом, від нього можна позбутися за допомогою сольового розчину (1 склянка води і столова ложка солі), який необхідно пити натщесерце перед сніданком протягом десяти днів. Через 20 хвилин після прийому засобу, потрібно з'їсти будь-які молочні продукти, для того щоб воно не чинило дратівної дії на травну систему. Для цієї мети відмінно підійде йогурт або каша, приготована на молоці. Даний рецепт дозволяє усунути неприємний запах вже за три дні, однак для найбільшого ефекту процес лікування слід провести до кінця.

перекис водню

Як і будь-яке інше хімічна речовина, перекис водню ефективно усуває шкідливі мікроорганізми. Для позбавлення від них потрібно додати в склянку з водою дві ложки даного засобу і щодня обполіскувати таким розчином порожнину рота.

вівсяна каша

Іноді причиною галитоза є особлива будова внутрішніх органів людини, наприклад, тонкий кишечник може мати занадто велику довжину, в результаті чого в його складках залишається їжа. У цьому випадку рекомендується вживати вівсяну кашу без цукру, приготовлену не так на молоці, а на воді. Такий раціон дозволяє ефективно позбутися запаху вже через три тижні.

кавові зерна

Як правило, любителі натуральної кави рідко відчувають проблеми, пов'язані з несвіжим диханням, адже цей напій добре перебиває інші аромати. Якщо людині належить ділова або особиста зустріч, він може перед виходом з дому розжувати кавове зерно, і на якийсь час усунути джерело своїх занепокоєнь.



рясне пиття

Щоденний прийом великої кількості рідини (близько 2 літрів) позитивним чином позначається на стані всього організму, і є дуже корисним для порожнини рота. Вживати можна не тільки звичайну, але і мінеральну негазовану воду, а також чай без цукру. Крім того, позитивним ефектом володіє тала вода, яка позбавляє від неприємних ароматів і перегару, і надає омолоджуючу дію на шкіру обличчя.

народні засоби

Знайти свіжість подиху можна, використовуючи перевірені часом засоби народної медицини. Особливою популярністю користуються цілющі настої з таких рослин як м'ята, кора дуба, звіробій, полин, ромашка і листя кислиці. Комбінування декількох видів трав, наприклад, полину і ромашки, дає ще більш дієвий результат, і дозволяє надовго позбутися галитоза. Не меншим ефектом володіють сучасні лікувальні засоби, призначені для полоскання порожнини рота, до складу яких входять масла евкаліпта і ментолу.

припікання мигдаликів

Галітоз іноді виникає в результаті утворення в мигдалинах гнійних пробок, які сприяють їх запалення. У цьому випадку може допомогти їх припікання (абляція), якого не варто побоюватися, так як воно зазвичай проводиться під наркозом. Такий метод лікування надає можливість на тривалий час усунути запах.

екстрені кошти

Якщо від неприємного запаху потрібно позбутися терміново, можна використовувати кошти, які дозволять на деякий час його прибрати, однак слід мати на увазі, що вони зазвичай не володіють довгостроковими ефектом.

Фрукти. Освіжити дихання можна за допомогою фруктів або овочів, достатньо з'їсти одну моркву або яблуко, і на пару годин можна забути про проблему.
Жувальна гумка. Позбутися від перегару або запаху сигарет зручно за допомогою м'ятною жувальної гумки, але слід пам'ятати, що термін її дії невеликий - максимум 15 хвилин, тому якщо намічається важлива зустріч, рекомендується використовувати більш дієві методи.
Спрей. Даний засіб надає можливість зберегти свіжість дихання протягом 20 хвилин, однак, при необхідності, його можна постійно носити в сумочці і час від часу використовувати.
М'ята або петрушка. Для того щоб домогтися необхідного ефекту, листочки рослин потрібно повільно і ретельно розжовувати кілька хвилин. Ця нескладна процедура дозволить зберегти приємний аромат мінімум на годину.
Незважаючи на те, що застосування вищевказаних методів допомагає прибрати неприємний запах з рота, слід пам'ятати, що усунення лише зовнішніх факторів не може гарантувати довговічного результату. Як правило, галитоз свідчить про внутрішні проблеми з організмом, і для того, щоб визначити його причину, потрібно обов'язково проконсультуватися з лікарем, який запропонує оптимальний варіант лікування

Схожі статті :

0 коментарі:

Дописати коментар

 
Підвал сайту